Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’deki rakibi Bayern Münih'in Fransız yıldızı Franck Ribery, 2013 yılında Ballon d'Or'u kendisinin hak ettiğini söyledi.

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi Bayern Münih’in Fransız yıldızı Franck Ribery, 2013 yılında Ballon d’Or’u kendisinin hak ettiğini söyledi. Bayern Münih’in Fransız yıldızı Franck Ribery, 2013 yılında Şampiyonlar Ligi’ni kazandıkları sezonun ardından Ballon d’Or’un ‘kendisinden çalındığını’ söyledi. Cristiano Ronaldo’nun yerine Ballon d’Or’un kendisine verilmesi gerektiğini belirten tecrübeli oyuncu, “Ballon d’Or benden çalındı. Bu akıl almaz bir şey. Her kupayı kazandım, daha fazlasını yapamazdım. Bu adil bir durum değil” ifadelerini kullandı.

Ülkem Fransa arkamda durmadı
Fransız basınının da kendisini savunmadığını kaydeden yıldız oyuncu, “Ülkem de arkamda olmadı. Fransızların açık açık Cristiano Ronaldo’nun kazanması gerektiğini söylediğini gördüm. Portekizli biri Ribery ya da Messi’nin kazanmasını ister miydi?” dedi.
Ribery, 2010 yılında Fransa Milli Takımı’nda teknik direktör Raymond Domenech’in Nicolas Anelka’yı kadroya almamasını protesto etmelerinin, Fransız basınını etkilediğini belirtirken, “2010 yılında suçlayacak birine ihtiyaçları vardı. Fransız basınının yaptıklarını unutamam. Bu benimle kalacak bir yara” diye konuştu. Bundesliga’da 2013’te şampiyonluğa ulaşan Ribery, Şampiyonlar Ligi yarı finalinde iki maç sonunda 7-0 Barcelona’yı eledikleri eşleşmede de 2 asist yapmıştı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir