Ricardo Quaresma, hayatını anlatan bir kitap hazırlıyor. Portekiz basınına bu konuda bilgi veren Q7, ilginç açıklamalar yaptı: "Bana bir ilkokul öğretmenim katlanırdı, bir de teknik direktörüm Şenol Güneş katlanıyor. Onunla ilginç bir şekilde en çok kazandığımız ve harika oynadığım maçlardan sonra kavga ediyoruz."

Beşiktaş’ın başarılı futbolcusu Ricardo Quaresma, hayatını anlatan bir kitap hazırlıyor. Birçok bilinmeyeni bu kitapta ele alacak olan yıldız oyuncu, Dubai’de geçirdiği dönemi bir hata olarak değerlendiriyor.

KİTAP TÜM KARİYERİNİ İÇERECEK
Ricardo Quaresma, hayatını anlatan bir kitap yazıyor. Kariyeri boyunca yaşadıklarını, başarılarını, üzüntülerini bu kitapta toplamaya çalışan Portekizli oyuncu, özellikle son dönemde yaşadıklarını ise bire bir not alıyor. Portekiz basınına kitapla ilgili anlattıkları detaylar ise şöyle:

“Futbolu zaten biliyordum ama son dönemde hayatı da öğrendim. Hayatta para kazanmanın çok önemli ama her şey olmadığını Dubai’ye gittiğimde anladım. Paranız olabilir ama nerede yaşadığınız, nasıl yaşadığınız ve aslında ne yapamadığınız çok daha önemli.”

PARA İÇİN OYNAMAM, TARAFTAR İÇİN OYNAMAK BAŞKA

“Para kazanmak için Çin’e gidenleri anlayabiliyorum, saygı da duyuyorum. Ailemizi, çocuklarımızı, geleceğimizi düşünmemiz gerekiyor. Ama ben para için bir daha bunu yapmam. Taraftar için oynamak başka bir duygu. Sen iyi bir şey yaptığın zaman buna değer veren insanlar için oynamak harika. Bu yüzden zaten Beşiktaş’tayım.”

‘BİR İLKOKUL ÖĞRETMENİM, BİR DE ŞENOL GÜNEŞ’

“Bana bir ilkokul öğretmenim katlanırdı, bir de teknik direktörüm Şenol Güneş katlanıyor. Hata yaptığımda bazı çalıştığım teknik direktörler gibi beni eleştirip küçük düşürmeye, hatalarımı yüzüme vurup acımasızca eleştirmeye kesinlikle çalışmıyor. Kavga etmiyor benimle. Onunla ilginç bir şekilde en çok kazandığımız ve harika oynadığım maçlardan sonra kavga ediyoruz.”

BEŞİKTAŞ ONDAN VAZGEÇEMİYOR
Beşiktaş’ın en tartışmalı isimlerinden birisi şüphesiz Quaresma. Dönüşünden sonra Beşiktaş, Quaresma ile 71 maç, Quaresma’sız 14 maç oynadı. Siyah-Beyazlılar Q7 ile 46 galibiyet, 16 beraberlik ve 9 yenilgi alırken; onsuz 10 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgi elde etti. Quaresma ile 141 gol atıp 2.0, Quaresma’sız 36 gol atıp 2.6 gol ortalaması yakaladı. Quaresma ile 64.8 galibiyet yüzdesi, Quaresma’sız 71.4 galibiyet yüzdesi elde edildi


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir