Talisca’yı 2 sezonluğuna kiralayan Beşiktaş, Benfica’ya toplam 4 milyon Euro kiralama bedeli ödedi. Satın alma opsiyonu olarak belirlenen 25 milyon Euro’dan 4 milyon Euro’nun düşülmesiyle birlikte rakam 21 milyon Euro oldu.

Beşiktaş, Brezilyalı oyuncusu Anderson Talisca’dan vazgeçmiyor. Başern Teknik Direktörü, Jupp Heynckes’in bile kadrosunda görmek istediği Talisca, Brezilya Milli Takımına seçilince kıymeti daha da arttı. Siyah-Beyazlı takımda kiralık olarak oynayan 23 yaşındaki oyuncu yönetim, Benfica kulübünü ikna etmeye çalışıyor. 21 Milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu elinde bulunduran Kartal, iki sezon önce yapılan sözleşmedeki taksit maddesini değerlendirmek istiyor.
2 yıl önce Talisca’yı 2 sezonluğuna kiralayan Beşiktaş, Benfica’ya toplam 4 milyon Euro kiralama bedeli ödedi. Satın alma opsiyonu olarak belirlenen 25 milyon Euro’dan 4 milyon Euro’nun düşülmesiyle birlikte rakam 21 milyon Euro’ya düştü.

Peşin para verelim rakamı düşürün
Beşiktaş, Benfica ile yaptığı anlaşma gereği sezon sonundan itibaren 6 aylık vadeler karşılığı yapacağı ödemelerle, Brezilyalı oyuncunun bonservisini alabiliyor.
Beşiktaş, öncelikle Talisca’yı kalmaya ikna etmek istiyor. Sonrasında ise taksit durumuunu masaya yatıracak. İlk ödemenin tutarı 3.5 milyon Euro olacak. Geriye kalan 17,5 milyon Euro’yu 2.5 yılda yine 3.5 milyon Euro’luk taksitlerle Benfica’ya yapacak. Bu madde sözleşmede olduğu için Benfica ile pazarlık yapılmadan anlaşma otomatik olarak geçerli olacak.
Beşiktaş’ın amacı ise Benfica ile masaya oturup taksitlendirme olmadan 21 milyon Euro’yu aşağı çekip peşin ödeme rakamı düşürmek.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir