Beşiktaş'ın bu sezon sadece Şampiyonlar Ligi ve Cenk Tosun'un satışından kasasına girecek rakam 75 Milyon Euro'yu buldu. Siyah-Beyazlı kulübün stat, sponsor, ürün satışı ile birlikte bu rakamın 100 milyon Euro'nun çok üzerine çıkıyor. Beşiktaş tarihinin hiç bir döneminde bu kadar para girdisi görmedi.

Beşiktaş’ın 2017-2018 sezonunda kasasına girecek rakam tüm kulüp tarihi boyunca girmedi. Şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi, yayın gelirleri, sponsorluk, oyuncu satışı gibi bir çok kalemden girdi sağlayan Siyah-Beyazlı kulüp, 100 Milyon Euro’nun üzerinde bir girdi sağladı. Bu rakamlar kulübün borç konusunda rahat nefes almasına sağlarken son yapılan 95 milyon dolarlık borç revizyon anlaşması da kulübün geleceği adına önemli bir adım oldu.

Cenk’in maddi katkısı büyük
Beşiktaş, 2017-2018 sezonunda elde ettiği gelir açısından tarihe geçmeye hazırlanıyor. Şampiyonlar Ligi’nde gruptan yenilgisiz çıkarak yaklaşık 50 milyon Euro’yu hakeden siyah beyazlı takım, Bayern Münih’i de elemeyi başarırsa 6.5 milyon Euro daha kazanacak. Cenk Tosun için de İngiltere’nin Everton kulübüyle el sıkışan Beşiktaş, imzaların atılmasının ardından 25 milyon Euro da bonservis parası alacak.

Sadece bu iki kalem 75 Milyon Euro’ya denk geliyor. Bu sezon yeni transferler ise şöyle gerçekleşti. Pepe’yi bedelsiz olarak transfer eden Beşiktaş, Negredo için 2,5 milyon Euro, Lens için 1,5 milyon Euro, Caner için 750 bin Euro, Orkan Çınar için 450 bin Euro ve Atınç Nukan için de 200 bin Euro harcadı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir