Beşiktaş’ta win win (kazan kazan) dönemi devam ediyor. Siyah-Beyazlı yönetim son olarak devre arasında renklerine bağlamak istediği Domagoj Vida ile ilgili yaşanan gelişme adeta Dinamo Kiev’e kriz geçirtti

Beşiktaş, Dinamo Kiev’le devre arasında sözleşmesi bitecek olan Hırvat stoperi, aylar öncesinden ön protokol imzalayarak renklerine bağlamıştı. İş transfer döneminin açılmasıyla birlikte sadece resmi imzalara kalmıştı. Ancak başarılı savunmacının taliplileri arttıkça Siyah-Beyazlı yönetim de bunu avantaja çevirebilirmiyimin yollarını araştırdı. 28 yaşındaki başarılı futbolcunun Beşiktaş forması giymeden başka bir takıma satılabileceği belirtildi.

Oyuncunun sözleşmesinin sona ermesine 6 ay kala istediği takımla anlaşma izni veren maddeye göre Siyah-Beyazlılar bonservis ödemeden Domagoj Vida ile protokol imzalamıştı. Ancak oyuncunun çok ciddi taliplilerinin çıkması, yönetimin kararını da değiştirdi. ‘Beşiktaş’ta mı oynasın yoksa ciddi bir paraya satalım mı?’ düşüncesi ortaya atıldı. İngiltere’den öncelikli olarak Everton’ın istediği Vida için birkaç kulübün daha girişimde bulunduğu ortaya çıktı. Dinamo Kiev’in kapısını çalanlar ise adresin Beşiktaş olduğunu öğrenince rotayı İstanbul’a çevirdi. Kiev ise altın değerindeki Vida’yı bedavaya Beşiktaş’a kaptırmanın acısını yaşadı. 

Beşiktaş yönetimi, bedelsiz renklerine kattığı Domagoj Vida’dan ciddi rakamlar bekliyor. 10-12 milyon Euro’ların konuşulduğu belirtilirken önceliğin Hırvat oyuncunun ikna edilmesinde olduğu da kaydediliyor. Tecrübeli savunmacının İngiltere’ye sıcak baktığı da gelen haberler arasında. Eğer bir anlaşma gerçekleşirse 28 yaşındaki Vida, Beşiktaş forması giymeden yeni takımına gidecek.

Yönetim bu konuda Teknik Direktör Şenol Güneş ile de görüşecek. Tosiç’in gösterdiği gelişim nedeniyle böyle bir durumda Güneş’in Vida’nın gitmesine onay vereceği vurgulanıyor. Şimdilik Beşiktaş beklemede, Dinamo Kiev ise kan ağlıyor.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir