Şimdi Beşiktaş çok mu kötü oynadı? diye sorsanız, söyleyeceğimiz şu olmalı, Güneş’in planladığı ile sahaya yansıyan bir birine uymadı.

Beşiktaş’ın Sivasspor’a 2-1 kaybetmesinin ardından genel bir yorum yapılıyor. ‘Negredo neden oyundan çıktı’, ‘Maçın kırılma anı Negredo- Cenk değişikliğidir’ ve buna benzer yorumlar.

Teknik Direktör Şenol Güneş, maç sonrası açıkladı. Daha hareketli bir oyun için Cenk Tosun’u aldığını söyledi. Bu düşüncesi hayata geçti mi? Hayır geçmedi. Beşiktaş kaleden daha da uzaklaştı, baskısı kırıldı, oyun disiplininden koptu, motivasyonu bozuldu ve zincirleme bir kaza sonrası 2. golü yede ve sahadan 2-1 mağlup ayrıldı. Şimdi Beşiktaş çok mu kötü oynadı? diye sorsanız, söyleyeceğimiz şu olmalı, Güneş’in planladığı ile sahaya yansıyan bir birine uymadı. Evet aynen bu şekilde oldu. Negredo kalmış olmuş olsaydı baskı devam ederdi. Bu kazanacağının bir garantisi mi? Değil tabiki de …

Şunu söyleyebiliriz uzun zamandır Şenol Güneş’in oyun içinde yaptığı taktiksel ve bireysel değişiklikler ilk defa yanlış sonuç verdi. Maçı Beşiktaş’ta kazanabilirdi, berabere de bitebilirdi. Ancak Negredo üzerinden hocaya Tudor muamelesi yapmak ancak tabela yorumculuğudur.

Birgün önce muhtemel kadroları yazarken Negredo’yu kulübeye çekip, Cenk’i ilk 11’de oynatanlar, Negredo’yu ilk 11’de görünce şaşırmıştır. O zaman sonuç kötü olsa , ‘Cenk dururken Negredo’yu deplasmanda niye oynattın’ diye eleştirirlerdi. Ben bir tespit yapmıştım, Top Beşiktaş’ı sevmedi diye… Gerçekten bu sezon Beşiktaş’ın çok kötü oynadığı maçlar oldu. Sivasspor maçı’nın ilk yarısı Osmanlıspor maçından çok farklı değildi. Anlayacağınız ilk yarım saatte tabela 3-0 olur maç orada biterdi… Başka şeyler konuşurduk…

 


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir