Beşiktaş zirveye ortak

Beşiktaş’ın bu sezon evinde oynadığı en zor maçlardan biriydi Gençlerbirliği karşılaşması. Kupa maçlarında yaşanan söz düelloları, ister istemez lig maçına da yansıdı. Başakşehir’in Alanyaspor’a yenilmesi ile Beşiktaş, zirve ile puanları eşitleme şansını yakaladı.
Maç başlangıcı itibariyle senaryo Beşiktaş’ın üç puan için saldırması, Ankara ekibinin ise 1 puan cebime koyayım, bulursam üç puanı alıp gideyim şeklindeydi.
Ümit Özat’ın takımı oldukça organizeydi. Beşiktaş’ın oynayabileceği tüm alanları kapatmaya çalıştı. Lens ve Babel’in etkinliğini kırıp oyunu bozmaya çalıştı.
Beşiktaş pas oranını ve hızını artırınca gol pozisyonu buldu fakat bunları değerlendiremedi.
İlk yarı itibariyle olumlu pasta Beşiktaş 280’i bulurken Gençlerbirliği’nin sadece 77’de kalması dikkat çekiciydi.

Kartal gole göbekten gitti
Beşiktaş maçın ikinci yarısına da hızlı başladı. Ancak bu sefer oyunu kanatlar yerine göbeğe çevirdi. Gençler, kanatları kontrol edeyim diyerek savunma hattını genişletince Beşiktaş, savunma gerisine Talisca’yı kaçırarak skoru 1-0 yaptı.
Golden sonra Gençlerbirliği daha büyük bir risk alarak 5-6 oyuncu, Siyah-Beyazlı takımın üstüne gitti. Fakat bunların bir çoğu etkisizdi. Beşiktaş farkı yükseltemediği için de dönem dönem topu panik şeklinde kullandı. Bu ikinci golün gelmesini de engelledi.
90 dakika sonucunda Beşiktaş Talisca’nın tek golüyle zirveye ortak oldu. Puanını 50’ye çıkartarak Başakşehir ve Galatasaray’la eşitledi.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir