Adebayor, Türkiye’ye Beşiktaş’a imza atmaya gelirken Başakşehir’li olmuş. Bu durumun başına iki defa geldigini belirterek, “Aynı olay bir senede iki kez başıma geldi. Önce Lyon, ardından Beşiktaş, tekliflerini son anda geri çektiler." dedi

Arsenal, Real Madrid, Manchester City ve Tottenham gibi dev kulüplerde oynamasına rağmen, sadece 1 kez İspanya Kral Kupası zaferi kazanan Adebayor, Türkiye’ye Beşiktaş’a imza atmaya gelirken Başakşehir’li olmuş.

Adebayor bu durumun başına iki defa geldigini belirterek, “Aynı olay bir senede iki kez başıma geldi. Önce Lyon, ardından Beşiktaş, tekliflerini son anda geri çektiler. Uçağa binmişken ‘İstanbul’a gidelim’ dedim. Sonra Başakşehir yöneticileri bana ulaştı. ‘Hangi kulüp acaba?’ diye düşündüm. Kulübü gezdim, başkanımız Göksel Gümüşdağ ile harika bir sohbetimiz oldu ve Başakşehir ailesinin bir parçası oldum.”

Menajerim Beşiktaş için beni aradı
Gabon’da Afrika Kupasında oynarken, üç maç sonra elendik. Togo’ya geri döndüm ve menajerim Beşiktaş için beni aradı. Kontratı gönderdi. Teklifi inceledik, biz de kendi şartlarımızı sunduk ve kabul ettiler. Her şey yolundaydı ve Beşiktaş için oynayacaktım. Tam uçağa binip gelecektim ki, Beşiktaş son anda teklifini geri çekti. Bu, bir senede ikinci defa oldu. Ekim ayında aynısı Lyon’da olmuş, onlar da son anda tekliflerini geri çekmişlerdi. Uçağa binmişken ‘İstanbul’a gidelim’ dedim.

Önce sağlık kontrolü sonra imza
Sonra Başakşehir bana ulaştı. Hangi kulüp acaba diye düşündüm. Sonra asbaşkan Mesut Altan beyle havaalanında buluştuk. Önce hastaneye gidip sağlık kontrolünden geçtim, sonra sözleşmeyi kontrol edip kulübü gezdim. Başkanımız Göksel Gümüşdağ ile harika bir sohbetimiz oldu ve Başakşehir ailesinin bir parçası olmam istendi. Sonrasında da imzayı attım.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir