Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, UEFA'nın disiplin soruşturmasının Olimpic Lyon maçındaki konu içeriği ile Bayern Münih maçında soruşturmaya konu edilen olayın birbirinden farklı olduğunu ve men edilme gibi bir ceza durumunun bulunmadığını söyledi.

Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş maçında Bayern Münih’i ağırlayan Beşiktaş’a UEFA’dan disiplin soruşturması geldi. Bunun üzerine özellikle sosyal medyada Siyah-Beyazlı Kulübe Lyon maçından dolayı verilen iki yıl ertelemeli 1 yıl men cezasının yürürlüğe gireceği şeklindeki haberler dikkat çekti. Ancak işin aslını Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu açıkladı.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu UEFA disiplin soruşturmasının Lyon olayı ile bir ilgisinin olmadığını belirterek şunları söyledi.”Disiplin soruşturması Bayern Münih ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi müsabakasındaki düzensizlikler sebebiyle, UEFA tarafından başlatılan soruşturma ile ilgili hatalı yorumlar internet ortamında yer alıyor maalesef. Soruşturmaya konu olan saha düzensizliği ile ilgili konu, Lyon karşılaşması sebebiyle verilen ceza ile benzer bir durum değildir. Kulübümüzün, UEFA organizasyonlarından men edilebileceği şeklindeki yorum ve değerlendirmeler hatalıdır. Olimpic Lyon maçındaki konu içeriği ile Bayern Münih maçında soruşturmaya konu edilen olay birbirinden farklıdır ve men edilme gibi bir ceza alma durumumuz bulunmamaktadır. Beşiktaş taraftarının konuyla ilgili yanlış yorumları dikkate almamasını rica ederim.”


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir