Yani golü atmak için girişim gerekiyor, bakıyorsun herkes bir köşeye sinmiş. Anderson Talisca’nın golü tam böyle bir ortamda geldi. Kendi önünü açtı, kaleye baktı ve vurabileceği en iyi noktaya vurdu. Maçın en baba pozisyonu buydu.

Bugün Talisca kurtardı… Beşiktaş, Alanyaspor’u Anderson Talisca’nın attığı müthiş golle 1-0 yenmeyi başardı. Puanını 53’e çıkaran Kartal, şampiyonluk yarışındaki iddiasını devam ettirdi. Kısa özet bu. Ancak maçın hikayesi hiç iç acıcı değil..

Karşılaşmanın daha ilk dakikasında gelişen atağı görünce “Futbolculara Milli Takım arası yaramış, Başakşehir maçını unutturacaklar” düşüncesi aklımdan geçti. Ancak erken davranmışım; oraya kadar ötesi yok.
Talisca’nın 29’da attığı gol dışında yavan bir futbol vardı. Oynuyor gibi görünüyor ama oynamıyor, atak yapar gibi ama kaleye gidemiyor. Baskı yapıyormuş gibi bir hareketlilik var ancak topu bir türlü kapamıyorsun. Tatsız, tuzsuz bir oyun anlayacağınız…

Topla oynamıyor oyalanıyor
Yani golü atmak için girişim gerekiyor, bakıyorsun herkes bir köşeye sinmiş. Anderson Talisca’nın golü tam böyle bir ortamda geldi. Kendi önünü açtı, kaleye baktı ve vurabileceği en iyi noktaya vurdu. Maçın en baba pozisyonu buydu. 1-0 sonrası oyun değişir diye bekledim o da olmadı. İlk yarı ite kaka bitti. İstatistiklere baktım Beşiktaş, %70 topla oynamış, 7 pozisyon yok.

Beşiktaş uzatmaları böyle oynamamalı
İkinci yarı ilk yarıdan daha kötüydü. Allah’tan iki takım sürekli top kaybetti de heyecan yaşadık. Tabi bu ortamdan gol çıkması beklenemezdi.

Dikkat çekmek istediğim nokta uzatma dakikaları. Beşiktaş, Vodafonı Park’ta hatırladığım kadarıyla böyle bir uzatma bölümü yaşamadı. Alanya bastırıyor, Beşiktaş, savunuyor. Kartal’ın son iki şampiyonluğunda evinde böyle bir tablo hatırlıyor musunuz? Topu her zaman rakip kale tutan, baskı yemeyen, pas yapan Beşiktaş nerede. Gecenin tek iyi yanı Talisca’nın golü ve kazanılan üç puan. Oynanan futbol ise insanı düşündürücü ve üzücü…


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir