Beşiktaş, bu yaz gerçekleştirdiği kısa süreli yaz kampının ardından Çin'deki zenginlikleri keşfetti. Çin Pazarına açılmak için çalışmalar yapan Beşiktaş bu yaz kamp süresini 15 güne çıkaracak. Forma satışlarını arttırmak için tanıtım yapılacak.

Geçen sezon kısa süre için Çin’e giden Beşiktaş, bu kez uzun bir dönemdir üzerinde çalıştığı projesini hayata geçirmek için adım atıyor. Taslağı büyük ölçüde tamamlanan plana göre Beşiktaş yaz kampının bir bölümünü Çin’de yapacak. Burada 15 gün kalacak olan Siyah-Beyazlılar, 2 turnuvaya katılacak ve tanıtım yapacak. Sadece sportif değil, sosyal mesajları da barındıracak olan organizasyonda Beşiktaş Kulübü ve Türk kültürü Uzakdoğu’da tanıtılacak.

Çin kampı için sponsor düşünülüyor
Teknik Direktör Şenol Güneş’in uzun kamp süresine karşı olmasına rağmen Beşiktaş bu adımı atmaya kararlı. İlk etapta kar amacı gütmeyen Çin kampı için, yönetimin sponsor arayışları var. Ancak bir ekonomik getiri garantisi olmasa da bu seyahat yapılacak. Gerekirse yönetim bu kampın masraflarını kasadan karşılayacak ancak vizyonundan vazgeçmeyecek. Beşiktaş bu çalışmayı yaparken, Çin’de yaz kampı geçiren büyük kulüplerin çalışmalarını da yakından inceledi ve modelledi.

Forma satışları Çin de patlıyor
Beşiktaş’ın bu konuda yaptığı araştırmada ortaya çıkan rakamlar ilginç. İngiliz, İspanyol ve Alman ekipleri buradan çok önemli bir maddi kaynak sağlıyor. Örneğin Çin’de her yıl 3 veya 4 maç oynayan Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi Bayern Münih, 15 günlük geziden kasasına 60 milyon Euro para koyuyor. Yılda 4.5 milyon adet forma satışı bulunan Bayern’in, satışlarının yaklaşık 3 milyon adedi de Uzakdoğu’da gerçekleşiyor.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir