Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Cenk Tosun’un Everton’a trasferi ile ilgili düşüncelerini açıkladı. Cenk’i altına benzeten Güneş, her şeyi kendisinin yaptığını söyleyerek oyuncunun hakkını teslim etti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında gündemi değerlendirdi. Cenk Tosun’un Everton’a gitmesine sevindiğini söyledi. Şampiyonlar Ligi’nde yıldızlarla yarışan bir takım olmak istediklerini aktardı. İşte Güneş’in açıklamaları:


“Cenk Tosun’la ilgili… Yaratıcılık, özgürlük iyi kullanılırsa yararlıdır. Kulübün patronu var. Yönetim tarzı vardır. Hepimiz görev adamıyız. İlk yarının sonunda da söyledim. Ben oyuncu almak isterim ama ekonomiyle alakalı. Hep al, al denir, sonra sat, sat denir. Her hoca en iyi oyuncuları ister. Kararı başkan veriyor. Açıklamayı o yapar. Benim oyuncularımın ödemesi yapılırsa sıkıntı yok. Önemli olan eldeki kuştur. Kulüplerin de sıkıntıları var. Ekonomiyle bağlantılı. Oyuncu gitsin istemem. Niye gider? Ekonomik olaydır.

Cenk’e hayırlı olsun diyoruz kesinleşmişse. Hem üzüldüm hem sevindim. Çok değerli, karakterli, faydalı bir oyuncu aramızdan ayrılıyor. Seviniyorum çünkü her gün kendini geliştirmeye çalışıyor. İlk sene kenardayken ne zaman gireceğim diye beklerdi. Bozulurdu. Onu yapmazsa daha ileri gider. Bu derslik bir olaydır. Oyuncunun değeri varsa; altın altındır. Çamura da bulansa da altındır. Her şeyi kendisi yaptı. En iyi yerlere gitsin, iz bıraksın, gurur duyalım. Ama tabii kalmasını isterdik. Ekonomik olarak para artarsa oyuncu alırız, olmazsa içerideki oyuncularla devam ederiz. Alıp parayı harcayacaksak istemem. Önemli olan eldeki oyuncuların mutlu olması. Her oyuncu da uyar diye bir şey yok. Bir santrfor daha olursa faydası var. Bakılıyor. Olduğu zaman konuşulur. Bunların açıklamasını yönetim yapar. Cenk çok önemli oyuncudur.”

Arda’yı istemeyen hoca yoktur
“Arda’yla ilgili Şenol Güneş istemiyor deniyor. Onu istemeyen hoca yoktur. Öyle bir şey söylenmez. Arda, Cenk’in önünde kariyer olarak. Gazeteciye yanlış yapmıştır, o ayrı. Gündeme gelirse ayrı. Arda’yı aldı Beşiktaş, Messi’yi aldı… Almayın mı diyeceğim? Suarez de gelsin, Rakitic de gelsin. Burak’ı da beğeniyorum, Selçuk’u da beğeniyorum. Ozan’ı duydum, çok üzüldüm. Her oyuncunun kaybolmasına üzülürüm. Karışmak için değil.”


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir