Beşiktaş’ın bu sezon özellikle Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği performans, oyuncuların yeniden Uluslararası piyasada göz önüne çıkmasına neden oldu. Everton Cenk Tosun’u renklerine bağlarken Ricardo Quaresma için ise Çin’den çok ciddi bir teklif geldi.

 


Beşiktaş’ın Portekizli futbolcusu Ricardo Quaresma’ya Çin’den büyük bir teklif geldi. Çin birinci lig ekiplerinden birisi 15 milyon Euro teklifte bulundu.
Yazılı olarak yapılan teklifi inceleyen Başkan Fikret Orman, bu transferin gerçekleşmesine onay verirken; Q7’ye, böyle bir teklifin olduğunu ve gitmek isteyip istemediğini sordu. Portekizli yıldıza yıllık 7 milyon Euro ücret önerildiği iddia edildi. Quaresma, başkan Fikret Orman’a ailesiyle görüşüp kararını vereceğini bildirdi.

Alternatifi var Lens ve Töre
Beşiktaş’ta Quaresma’nın gitmesi durumunda o mevkiide görev alacak 2 oyuncu bulunuyor. Kartal’da sezon başında kiralık olarak kadroya katılan Jeremain Lens ve sakatlıktan çıkan ancak tam olarak hazır olmayan Gökhan Töre bu bölge için alternatif isimler olarak duruyor. Teknik Direktör Şenol Güneş, o bölge için bir zaafiyet olmayacağını düşünüyor. 34 yaşındaki futbolcu bu sezon Beşiktaş forması ile çıktığı 23 maçta 2 gol atıp 7 asistle oynadı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir