Beşiktaş'ın transfer listesinde yer alan Demba Ba’dan iyi haber geldi. Golcü oyuncunun sağlık kontrolleri iyi çıktı. Yönetim Ba için görüşmelere başlıyor. Golcü oyuncu, İspanya'nın Marbella kentinde kamp yapmakta olan Shenhua Kulübü'nün davetine uyarak kampta katılıp topbaşı yapması bekleniyor.

Beşiktaş’ın eski golcüsü Senegalli Demba Ba uzun süren sakatlığının ardından sahalara yeniden geri dönüyor. Cenk Tosun’u gönderdikten sonra, oyuncunun yerine yeni forvet arayışlarına başlayan Beşiktaş’ın gündemindeki en önemli isimlerden olan Demba Ba’nın sağlık durumu belli oldu. Hem başkan Fikret Orman, hem de teknik direktör Şenol Güneş, Senegalli futbolcunun son durumunu bilmediklerini, sağlıklı ise kadrolarına katmak istediklerini söylemişlerdi.

Paris’te tepeden tırnağa kontrol
Senegalli futbolcu Fransa’nın başkenti Paris’te bir klinikte 2 Ocak’ta detaylı bir taramadan geçti. Demba Ba için doktorların hazırladığı raporda sakatlığını tamamen atlattığı belirtildi. Siyah-Beyazlı kulüp raporları kontrol edip son muayeneden sonra Ba için resmi işlemleri başlatabilir.Fransa’da doktorlar sakatlığından kurtulduğu ve futbol oynamasının önünde hiçbir engel kalmadığını belirttiler.

Sorun yok top başı yapabilir
Golcü oyuncu için Shanghai Shenhua Kulübü’ne bir yazı gönderdikleri de tespit edilen doktorların, oyuncuyu sezon öncesi kampına dahil etmelerinin önünde bir sakınca olmadığını ilettikleri de kaydedildi. İdmanlara başlayabileceği ve normal bir şekilde futbol oynayacağının ortaya çıkması üzerine Çin ekibi harekete geçti.
İspanya’nın Marbella kentinde kamp yapmakta olan Shenhua Kulübü bunun üzerine futbolcuyu buraya, kampa katılmaya çağırdı. Davete uyan Demba Ba’nın yarın kampta katılıp topbaşı yapacağı bilgisi alındı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir