Federasyon başkanlığını bırakınca Beşiktaş'tan 100 milyon liralık alacağını isteyeceğini açıklayan Yıldırım Demirören'in, Everton'a transfer olarak Siyah-Beyazlı kulübe yaklaşık 135 milyon lira kazandıran milli golcü Cenk Tosun'u tebrik etmemesi dikkat çekti.

Yaklaşık 30 milyon Euro karşılığında Everton’a imza atarak Türkiye’den yurt dışına en yüksek bonservisle transfer olan futbolcu unvanını elde eden Cenk Tosun’a her kesimden tebrik yağdı. Milli golcüyü özellikle bir kişi ve kurumun tebrik etmemesi ise dikkat çekti: Yıldırım Demirören ve başkanlığını yaptığı Türkiye Futbol Federasyonu…

Yıldırım Demirören, Beşiktaş’a tarihinin en büyük borçlandırmalarını yapmış ve buna rağmen başarılı olamayarak Siyah-Beyazlı taraftarların tepkisini çekmişti. Tribünler “Yeter Yıldırım Demirören yeter!” tezahüratlarıyla İnönü Stadı’nı inletmiş, o da Futbol Federasyonu Başkanı olarak Beşiktaş’tan ayrılmıştı.

FEDERASYON BAŞKANLIĞINI BIRAKINCA ALACAKLARINI İSTEYECEK

Özellikle Beşiktaşlı taraftarların ‘Tüpçü’ olarak andığı Demirören, tam bir yıl önce, Ocak 2017’de NTV’de katıldığı bir programda borç içine soktuğu Beşiktaş’tan alacağı olduğunu belirtmiş ve bir gün bu parayı isteyeceğini söylemişti: “Federasyon başkanı olduğum günden bu yana, Beşiktaş’tan 100 milyon TL alacağım var. Fikret başkanla oturdum ve bir kısmını bağış yapacağım diye konuştum. Ancak sonra düşündüm ki federasyon başkanı olarak eğer Beşiktaş kulübüyle maddi bir anlaşma içerisine girersem insanlar bunu farklı yerlere çekebilir. Öyle bir anlaşma imzalamadım. Anlaştığım günden itibaren alacaklarımı dolar olarak alacaktım ve imzalamadım. TFF başkanı olduğum sürece Beşiktaş’taki alacağım duracak.”

BORÇ TAKAN BAŞKAN, PARA KAZANDIRAN CENK’İ AĞZINA ALMADI

Aynı programda “5 yıllık federasyon başkanlığı sürecinizi bir cümleyle özetler misiniz?” sorusuna, gülerek “Yeter Yıldırım Demirören, yeter!” karşılığını veren Yıldırım Demirören ve başkanlığını yaptığı Türkiye Futbol Federasyonu, milli formayı da giyen Cenk Tosun’u tebrik etmedi. Ne federasyonun resmi sitesinde ne de Yıldırım Demirören’in medyaya yansıyan açıklamalarında, Beşiktaş’a bir kalemde yaklaşık 135 milyon lira kazandıran Cenk Tosun’un rekor transferiyle ilgili bir cümle geçmiyor.

Türkiye’nin cari açığını kapatmaya katkı verdiği için Bakan Mehmet Şimşek bile Cenk Tosun’u tebrik ederken; Yıldırım Demirören, bıraktığı borçları fazlasıyla kapatan milli golcüyü tebrik etmedi.

 


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir