PFDK'nın Ricardo Quaresma'ya verdiği 5 maçlık ceza Tahkim tarafından onandı. Daha öncede Caner Erkin'e 6 maç ceza verilmişti.

En ağır cezalar Beşiktaş’a
Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Fenerbahçe ile 2-2 berabere kalan Beşiktaş’ta Ricardo Quaresma’nın Josef de Souza’ya yaptığı hareket nedeniyle 5 maç cezaya çarptırılmıştı. Tahkim kurulu ceza da indirim yapmayarak kararı onadı. Bu sezon Caner Erkin’e verilen 6 maç ceza sonrası şimdide Quaresma’ya verilen 5 maçlık ceza toplamda da bu sezonun rekoru oldu.
Nouma’ya da 7 maç ceza verilmişti
Beşiktaş’ın simge oyuncularından biri haline gelen Pascal Nouma,2002-2003 sezonunda oynanan Fenerbahçe derbisinde golünü attıktan sonra “tombala hareketi” nedeniyle PFDK tarafından 7 ay cezaya çarptırılmıştı.

Bülent Ataman Çakır’a saldırmıştı
Manisaspor kalecisi Bülent Ataman’da 2006-2007 sezonunda Hakem Cüneyt Çakır’ın üzerine yürümüş ve FIFA kokartını sökmüştü. Ataman’a bu hareketinden dolayı 20 maç ceza verilmişti. Tahkim Kurulu sonrasında cezayı 9 maça indirmişti.

Meireles ve Engin Baştar 11 maç
Engin Baytar, 2012-2013 sezonu öncesi Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa maçında hakem Cüneyt Çakır ile şiddetli bir tartışmaya girmiş ve hakemin yakasına yapışmıştı. Engin Baytar bu mücadele sonrası 11 maç cezaya çarptırılmıştı. Fenerbahçe’nin eski Portekizli oyuncusu Raul Meireles ise 2013 yılında Galatasaray derbisinde Halis Özkahya’ya yönelik hareketinden dolayı 11 maç ceza almıştı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir