Bursaspor’u şampiyon yaparak Türk futbol tarihinin en büyük başarılarından birine imza atan Ertuğrul Sağlam, İran ekiplerinden Traktör Sazi’nin teklifini kabul etti ve ilk yurt dışı sınavına çıktı.  Sağlam, Tebriz Havaalanı’nda coşkulu bir şekilde karşılandı.

Ertuğrul Sağlam Traktör Sazi görevine coşkulu başladı. Bursaspor’u şampiyon yaparak Türk futbol tarihinin en büyük başarılarından birine imza atan Ertuğrul Sağlam, sık sık teknik adamların değiştiği ve daha çok siyasi ilişkileri iyi olan isimlerin göreve getirildiği Süper Lig’de iş bulamıyordu. Sağlam, bu süreçte İran ekiplerinden Traktör Sazi’nin teklifini kabul etti ve ilk yurt dışı sınavına çıktı.

Ertuğrul Sağlam Traktör Sazi görevine coşkulu başladı

KENDİMİ TÜRKİYE’DE GİBİ HİSSETTİM

Tebriz Havaalanı’nda coşkuyla karşılanan Ertuğrul Sağlam, 16 takımlı İran Persian Ligi’nde 20 maçta 21 puan toplayan ve 11. sırada yer alan Traktör Sazi ile dün sözleşme imzaladı. Azeri nüfusunun yoğun olduğu Tebriz kentinde düzenlenen imza töreninde konuşan Sağlam, “25 milyon Türk taraftarıyla Traktör Sazi takımı İran’ın en köklü takımlarından biridir. Aynı zamanda dünyada en çok Türk taraftara sahip takıma geldiğim için ayrıca çok gururluyum. Huzurlarınızda sayın başkana çok teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Kendisini Türkiye’de gibi hissettiğini ifade eden Sağlam, gösterilen yakın ilgiden memnun olduğunu dile getirdi: “Türkiye’de bazı arkadaşlar nereye gittiğimi sorunca dünyada en fazla Türk taraftarı olan kulübe gittiğimi söyledim. Traktör Sazi İran’ın en köklü kulüplerinden biri. İnşallah burada güzel başarılara imza atacağız.”

Ertuğrul Sağlam Sazi’ye teknik ‘Traktör’ oldu

KARİYERİMDE YENİ BİR SAYFA

Törenden sonra resmi Twitter ve Instagram hesaplarından paylaşımda da bulunan Ertuğrul Sağlam, “Resmi sözleşmeyi imzaladık. Sadece sportif olarak değil, kültürel açıdan da kariyerimde bana büyük heyecan veren bu yeni sayfa için başta soydaşlarımız olmak üzere destek olan herkese çok teşekkür ederim. Kulübümüzü hak ettiği yere getirmek için çok çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

Futbolcu olarak uzun yıllar Beşiktaş forması giyen, Beşiktaş’ta teknik direktörlük yapan ve hocalık kariyerinde de her zaman Siyah-Beyazlı taraftarların gururu olan Ertuğrul Sağlam, Cenk Tosun’un ardından Beşiktaş camiasının devre arasında yurt dışına gönderdiği ikinci isim oldu.

İKİ BEDEN BİR CAN’ VİDEOSU

114 bin kişinin takip ettiği Tractör Sazi’nin sosyal medya hesabından Ertuğrul Sağlam ile ilgili sürpriz bir video da yayınlandı. Sağlam’ın görüntülerine yer verilen videoda, Azerbaycan ve Türkiye’nin kardeşliğine vurgu yapıldı.

Traktör Sazi kulübünün paylaşımları için: 

https://www.instagram.com/tiracturclub1970/

Ertuğrul Sağlam Traktör Sazi görevine coşkulu başladı


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir