Everton Cenk Tosun'un resmi imzalarının bir an önce atılmasını istiyor. Golcü oyuncunun FA CUP'da Liverpool ile oynanacak maçta sahada olması için İngiliz ekibi süyük çaba harcıyor. Son Manchester United maçında Eeverton'un golcü eksikliği bariz bir şekilde ortaya çıktı.

Beşiktaş’tan Everton’a imzası an meselesi olan Cenk Tosun için Everton aceleci davranıyor. İngiliz ekibi, 5 Ocak’ta Liverpool ile oynanacak FA Cup maçında milli oyuncuyu kadroya dahil etmek istiyor. son oynanan Manchester maçında Everton’ın golcü eksikliği bariz bir şekilde ortaya çıktı. Bu durum nedeniyle resmi işlemlerin bitmesi için görüşmelere hız verildi.  28 milyon Euro gibi müthiş bir rakama Ada’nın yolunu tutacak olan ve şu anda eşi ile birlikte Londra’da bulunan yıldız golcü, Everton Sportif Direktörü Steve Walsh ile bir görüştü.

FA CUP’da  maçında Liverpool’a karşı oynasın istiyorlar

Kendisini uzun süredir takip ettiklerini belirten Walsh, Cenk’e sürpriz yaptı. Steve Walsh “Beğendiğimiz bir oyucusun. Uzun süredir transferinin olması için uğraştık. Ufak pürüzlerin giderilmesi ile iş resmiyete dökülecek. 5 Ocak’ta Liverpool ile FA Kupası’nda maçımız var. O maçın kadrosuna seni almak istiyoruz. Buna göre kendini bu hazırla. Hocan şans verirse de oynayabilirsin” dediği öğrenildi.

İmza için Fikret Orman bekleniyor
Siyah-Beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, yöneticilere kendisi Afrika’dan dönene kadar Cenk Tosun transferi ile ilgili bir işlem yapılmamasını istedi. Bugün Afrika tatilinden dönecek olan Orman’ın peşinat konusunda Everton yetkilileri ile tekrar bir görüşme yapacağı bu nedenle imzaların yarın ya da perşembe gününe sarkabileceği kaydedildi.Öte yandan Cenk Tosun’un babasıyla menajerinin de İngiltere’ye gittiği öğrenildi.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir