Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi 3-1 yendiği Derbi de çuvalladığını kabul eden Altaylı, “ Fenerbahçe'nin bu kadar kötü oynayacağını ve Aykut Kocaman'ın bu kadar kötü teknik direktörlük sergileyeceğini düşünmedim." dedi.

Beşiktaş’ın, Lig’de Fenerbahçe’yi 3-1 mağlup ettiği karşılaşmayı Bloomberg kanalında değerlendiren Fatih Altaylı, ters köşe oldu. Derbi de çuvalladığını kabul eden Altaylı, “ Fenerbahçe’nin bu kadar kötü oynayacağını ve Aykut Kocaman’ın bu kadar kötü teknik direktörlük sergileyeceğini düşünmedim. Çünkü Beşiktaş bu ligin yaşlı takımlarından biri. Ne olursa olsun Almanya’dan bir miktar yorgunlukla döneceğinin, Fenerbahçe’nin sıkı bir savunma uygulamasıyla Beşiktaş’a kök söktüreceğini, Beşiktaş’ın Talisca ve Oğuzhan’ın olmadığı maçta gol yollarında zorlanacağını düşünmüştük. Fenerbahçe’yi daha şanslı görmüştük. Maç ilk yarım saat böyle oynandı. 30. dakikaya kadar Fenerbahçe 3-0’a getirebilirdi.” dedi.

Q7’nin kazanma isteğini Hagi’de görmüştüm
Quaresma’yı bal yapmayan arı olarak gördüğünü belirten Altaylı burada da yanıldığını belirterek şunları söyledi: Bal yapmayan arı Quaresma, bal arısına dönüştü. Tek başına sırtladı takımını. Bu maç Quaresma’nın ilk yarıdaki trivelası ile döndü. Kameni’nin çıkardığı topta kornere doğru koşarken yüzünde bir ifade vardı ki, ben bu maçı kazanacağım diyordu. Ben bu ifadeyi Hagi’de görmüştüm daha önce.

Hakem Beşiktaş’ı mağdur etti
Fatih Altaylı hakeme de değinerek mağdurun Beşiktaş olduğunu söyledi. Altaylı, “Fenerbahçe’de kepazelik ortaya çıktı. Bir teknik direktör bu kadar mı basiretsiz mi olur! Bu kadar mı aciz olur! Aykut Kocaman’ın teknik direktörlük kapasitesine baktığın zaman vahim bir durum var. Önlem alamadı. Takım yaslandı da yaslandı. Ellerinden gelse kaleyi tribüne taşıyacaklardı. Niye pres yapamadın hiç? Senin en güçlü silahın üstelik. Dua etsinler! Hakem olmasa maç daha garip hale gelebilirdi. 4 veya 5’lik olabilirdi. Hakem tarafından mağdur taraf Beşiktaş. Ofsayttan gol yedi ve penaltısı verilmedi.” ifadelerini kullandı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir