Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, transferlerden 2. yarı hazırlıklarına, yardımcılarından şampiyonluğa dair konuştu.

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, önemli açıklamalarda bulundu. Fatih Terim, “Geldiğimiz günden itibaren her şey çok güzel gidiyor. Taraftarlarımıza da bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

“Mukaveleyi oyuncu uzatır”

“2-2-1, 2-2-1 antrenman şekliyle devam ediyoruz. Mekan bizim tanıdığımız mekan ama bir takım alışkanlıkları değiştirmek için efor sarf ediyoruz. Oyuncuları da konsantre etmek çok önemli.”

“Çok şükür hiçbir sıkıntımız yok. Fernando ile konuştum, o da yakında bize katılacak. O da içeride çalışıyor. Tarık ve Emrah’ın oynamalarını istediğim için böyle bir karar aldım. Burada şans bulamayacaklardı. Donk da geldiğimde burada yoktu.”

“Açıkçası mukaveleyi oyuncu uzatır. Devamını oyuncu sağlar. Futbolcu zaten bunu belli eder, formayı kendi alır.”

“Zorluk olmadan olmaz bu işler. Benim avantajım mekanı bilmek. Türk futbolunun da içindeyim zaten. Ama içeride olmakla dışarıda olmak arasında büyük fark var.”

“İyiyiz demekle olmuyor”

“Dışarıdan biz çok iyi takımız. Evet öyle bir takımız ama sadece iyiyiz demekle olmuyor bu. İçeride kazanılan ama dışarıda kaybedilen puanlar var.”

“Zaten şu ana kadar takıma çok dokunmadım, çıktığım ilk 2 maçta fazla dokunuş yapmadım. Asıl işimiz şimdi başlıyor.”

“Hagi ile konuştum. Zaten sürekli konuşuyoruz. Bizim takımla oynayalım mı dedi, oynayalım dedim.”

“Asamoah ihtimali zayıf”

“Medyada almadığımız kalmadı. Artık arası ve deresi kalmadı. Her zaman oyuncu alabilir ve satabilirsiniz. Ben zaten sol bekimiz yok dedim. Onun arayışları içindeyiz. Gecikiyor ama en iyisi olsun istiyoruz. Asamoah’ın olma ihtimali zayıf. Alternatif bakıyoruz.”

“Hem iyi olsun, hem ucuz olsun istiyoruz ama.. Bu kolay değil. Arkadaşlarımızla ben, buradan kurduğumuz kamp içinde şu anda dünyanın her tarafını tarıyoruz. En kısa zamanda oyuncuyu getirmek istiyoruz.”


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir