Galatasaray üyeleri bugün sandık başındaydı. Kongrede mevcut başkan Dursan Özbek ile Mustafa Cengiz yarıştı. Oy sayımı sonrası Mustafa Cengiz, 80 oy farkla Galatasaray'ın 37. başkanı oldu. Cengiz 1703, Özbek ise 1623 oy aldı.

Galatasaray’ın yeni başkanı Mustafa Cengiz . Galatasaray üyeleri bugün sandık başındaydı. Kongrede mevcut başkan Dursan Özbek ile Mustafa Cengiz yarıştı. 7 bin 688 üyenin oy hakkına sahip olduğu seçimde 3416 üye oy kullandı. 18 sandığa atılan oylar tek tek sayılarak tasnif edildi ve oy sayımı tamamlandı.

Dursun Özbek’in ilk 9 sandıkta önde götürdüğü oy sayımında Mustafa Cengiz 9. sandıktan sonra atağa geçti ve farkı açtı. Oy sayımı sonrası Mustafa Cengiz, 80 oy farkla Galatasaray’ın 37. başkanı oldu. Mustafa Cengiz 1703, Dursun Özbek ise 1623 oy aldı. Galatasaray’ın yeni başkanı Mustafa Cengiz oldu.

ÖZBEK’İN KAYBEDECEĞİ CİM BOM TEZAHÜRATINDAN BELLİYDİ ZATEN!

Galatasaray Kongresi öncesi Dursun Özbek, seçim lansmanı düzenlemiş ve salondaki davetlilere “Cim Bom Bom!” tezahüratı yaptırmaya çalışmıştı. İki kez yaptırdığı tezahüratta salondan fazla ses çıkmamıştı.

Seçimi kazanan Cengiz’in ilk sözleri ise şöyle oldu: “Galatasaray camiası her şeyin en güzelini hak ediyor. Her şeyin hayırlısı. Bu bir hizmet yarışı; çok samimi söylüyorum. Sadece hizmet arzum beni buraya getirdi. Siz neyseniz ben de oyum. Sanırım ilk defa başkanın girdiği bir seçimde diğer aday kazandı. İlk defa 5 sandık sonra geriden gelen bir aday seçimi kazandı. Bir çığır açtınız. Teşekkür ederim.”

Seçimde Mustafa Cengiz’in asil ve yedek üyeleri şöyleydi:

Asil üyeler: Celal Açar, Ahmet Sabri Şenkal, Acar Baltaş, Nejat Güney, Okan Böke, Adil Araboğlu, Emre Erdoğan, Cenk Soyer, Hacı Hüseyin Toprak, Ahmet Ünal Çeviköz.

Yedek üyeler: Mahmut Recevik, Mehmet Ömer Cansever, Dinç Üner, Erol Özmandıracı, Arif Badur.

 

 


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir