İngiltere’de pek çok yayın kuruluşu bu transferi konuşurken, Cenk’in golcülüğüne ise büyük övgüler yağdırıldı. Mavilerin taraftarları ise Cenk hakkında olumlu düşüncelere sahip.

Everton’a transfer olan Cenk Tosun hakkında Türkiye’de, “Beşiktaş çok iyi bir satış yaptı. Cenk Tosun bu parayı etmez. Değerinin üstünde bir paraya satıldı” gibi olumsuz yorumlar yapılsa da İngilizler bu konuda farklı düşünüyor. Hatta imzalar atıldıktan sonra adeta göklere çıkarılan Cenk Tosun’u Everton yarın satış listesine koysa 40 Milyon Euro’ya satılacakmış gibi bir havası oluştu. İngiltere’de pek çok yayın kuruluşu bu transferi konuşurken, Cenk’in golcülüğüne ise büyük övgüler yağdırıldı.

Gomez-Zlatan karışımı bir oyuncu
İngiliz sitelerinden inews.co.uk’da Cenk Tosun hakkında yer alan geniş değerlendirme yazısında ise özetle şu özelliklerine dikkat çekildi: Son yıllarda Türk Milli Takımı’nın dayanağı. Beşiktaş’ta bir kahraman, efsane. Almanya’dan G.Antep’e transfer olduktan sonra onun için yükseliş başladı. Demba Ba ve Gomez gibi golcülerle stajını yaptı. Mario Gomez ve Zlatan İbrahimovic karışımı özellikleri var. İki ayağını ve kafasını da iyi kullanıyor. Bu onun için büyük avantaj. Tam bir ceza sahası avcısı. Burada başarılı olacağına dair kuşku yok. Şampiyonlar Ligi’nde attığı gol zaten grup aşamasının en iyi golü seçildi. Goodison Park’ta ve İngilizlerin hafızasında uzun süre kalacak izler bırakacağından kuşku duymuyoruz.”


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir