Beşiktaş Porto maçının ikinci yarısının ilk 15 dakikasında öyle bir futbol ortaya koydu ki, rakip takım bile riske girmekten korktu. Porto'ya top yüzü göstermeyen Kartal'ın bu bölümde tek eksiği goldü.

Beşiktaş, Vodafone Park’ta Porto ile 1-1 berabere kalarak bir üst tura çıkarken, herkesin konuştuğu konu, Siyah-Beyazlı takımın 45 ile 65. dakikalar arasında ortaya koyduğu futbol.İlk yarı rakibinin oyununa daha çok ayak uyduran Beşiktaş, 1-0 geriye düştüğü karşılaşmada Talisca ile 1-1 yakaladı. Karşılaşmanın 2. yarısının ilk yarıdan daha zor geçeceği düşünülüyordu ancak hiçte öyle olmadı.

Hakemin başlama vuruşuyla birlikte, Beşiktaş, Porto’yu kendi yarı alanına hapsetti. Savunmasını neredeyse orta alanda kurdu. Dönen her topu alan Beşiktaşlı oyuncular, yüzünü kaleci Fabri’ye bile dönmedi. Babel’in şutu direktör döndü, Quaresma’nın vuruşunu kaleci çıkardı. Konuk ekibin bu bölümde değil hücuma çıkmak kendi kalesini dahi savunacak durumu kalmadı. Bir ara baskıyı kırmak için ikili mücadelelerde sertleşme oldu. Orada da artık top dayanmadı ve patladı. Nihayetinde beraberlik Beşiktaş’ın avantajınaydı. Bu ortamda Porto’da risk alıp ileri çıkamadı.

Beşiktaş’ın grupta neden lider olarak çıktığının cevabı ise bu 15-20 dakikalık bölümde gizliydi. Hatta bir ara 2 dakikalık bölümde Beşiktaş 40 pas yaparken rakibin çaresizliği ciddi mana da hissedildi. Tek eksik bölümde gol gelmemesiydi.

 


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir