Bir dönem Galatasaray formasını da giyen Emmanuel Eboue, yaşadığı ekonomik çöküşün kendisini intiharın eşiğine getirdiğini açıkladı.

Galatasaray‘ın eski savunma oyuncusu Emmanuel Eboue bugünlerde hayatını icra memurlarından saklanarak ve arkadaşının evinde yerde yatarak sürdürüyor. Mirror‘un haberine göre; Fildişi Sahili’nin yıldız ismi, yedi senelik başarılı Premier Lig kariyeri ve Galatasaray’da geçirdiği yılların sonrasında yaşadıkları yüzünden intiharın eşiğine kadar geldi. Sadece otobüsle seyahat edebildiğini ve çamaşır makinesi almaya bile parası olmadığı için kıyafetlerini elleriyle yıkadığını açıklayan Eboue; “Tanrı’dan bana yardım etmesini diliyorum. Sadece o aklımdaki bu düşüncelerden beni alıkoyabilir.” şeklinde konuştu.

34 yaşındaki eski oyuncu, eşiyle girdiği boşanma savaşından yenik ayrıldı ve tüm mal varlığını kaybetti. Mahkemede elinde kalan tek şey olan Enfield’daki evini de eşine devretmesi kararlaştırılan Eboue, polislerden ve icra memurlarından kaçarak hayatına devam ediyor. Haziran ayından beri görmediği üç çocuğunun velayetleri de elinden alınmış durumda. Ayrıca yakın zamanda kendisini yetiştiren dedesi Amadou Bertin’i kanser, kardeşi N’Dri Serge’yi ise motorsiklet kazası nedeniyle kayetti.

Elinde yaklaşık üç hafta önce eşine devretmesi kararı alınan evinden başka bir şey kalmadığını söyleyen Eboue; “Herhangi bir avukatın ücretini ödeyebilecek kadar param kalmadı.” açıklamasını yaptı. Fildişi Sahilli yıldız; “Evdeyken bile her an polisin çıkıp gelebileceği korkusuyla yaşıyorum. Bazen insanların içeride olduğumu anlamamaları için ışıkları kapatıp oturuyorum. Evdeki bütün eşyaları kapının arkasına dayıyorum.” dedi.

Sahip olduğu her şeyi kaybettiğini açıklayan Eboue; “Kazandığım paranın hepsini çocuklarım için eşime gönderdim. Türkiye’de 8 milyon euro kazandım, ancak bunun 7 milyonunu eve gönderdim. O neyi imzalamamı istediyse imzaladım.” diyerek konuşmasını sürdürdü. Çoğu zaman kendisinden utandığını dile getiren Eboue; “Eski takım arkadaşlarımı televizyonda görünce onlar adına mutlu olurken, kendi durumuma bakıp utanıyorum. Kendime ‘Ben de orada olabilirim.’ diyorum, onları seyretmek çok zor geliyor.” diyerek sözlerini noktaladı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir