Leipzig maçında kurtarışlarıyla galibiyette başrol oynayan kaleci Tolga, 'Ben sadece işimi yaptım' diyerek mütevazi konuştu.

Trabzonspor‘un 1. kalecisiydi. Bir ara Milli Takım‘ın 1. eldiveniydi. Beşiktaş‘ın 1. kalecisiydi… Fabri geldi, yedek kaldı ve aylardır oynamıyordu. Üstelik yaşı da 34’e gelmişti. Bu yaşta yedek kalan kaleci iki şey yapar. Ya nasılsa oynamıyorum deyip sallar başı, alır maaşı! Ya da görev verildiğinde hazır olmak için durmadan çalışır sanki 20-25’miș gibi yaşı.


Trabzonspor‘dayken Şenol Güneş’in tedrisatından geçen, 2011’de Trabzonspor formasıyla Athletic Bilbao deplasmanında sahaya atılan ekmeği öperek nimete olan saygısını herkese gösteren Tolga, aldığı paranın hakkını veren bir futbolcunun yapması gerekeni yaptı. Her zaman çok iyi çalıştı.

Şampiyonlar Ligi‘ndeki Leipzig maçında tam 10 kritik kurtarış yaparak bu organizasyonda en çok kurtarış yapan Türk kaleci olarak tarihe geçti. Ve gazeteler ona övgü yarışına girdi. O ise bunlara çok şaşırdı.

ÖVGÜLER BOYUMU AŞMIŞ

Vatan gazetesine konuşan Tolga, özetle şunları söyledi:
“Gazeteleri okuyorum, televizyonları izliyorum, övgüler boyumu aşmış. Hepsine teşekkür ederim ama abartmışsınız. Vatanı kurtarmadım, sadece işimi yapmaya çalıştım. Bir sürü para alıyorum, oynamıyorum diye yatacak değilim. Bir gün görev verilecek diye devamlı çalıştım. Herkesin, özellikle de genç kardeşlerimin böyle yapması lazım.”

‘FABRI DE ÇOK İYİ’

“Bazen soruyorlar, ‘Niye oynamıyorsun?’ diye. Ben de diyorum ki ‘Arkadaşlar, Şenol Hoca futbolculuktan gelmiş, cin gibi, tecrübeli bir adam. Daha iyi olanı oynatıyor demek ki. Şenol Hoca akılsız biri değil, iyi olanı oturtsun da kötü olanı oynatsın. Allahı var, hakkını teslim edelim, Fabri de çok iyi oynuyor. Tekrar söylüyorum ben işimi yaptım, vatanı kurtarmadım.”

“İnsan hep oynamak istiyor doğal olarak. Oynayamadığımda üzülüyorum ama Fabri’nin başarılı olmasına da çok seviniyorum. Başarılı olduğunda ilk tebrik eden, gol yediğinde de ilk teselli eden ben oluyorum. Leipzig maçından sonra o da hemen yanıma gelip beni tebrik etti. Başarımızın sırlarından biri de bu.”


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir