Ronald Koeman’ın Everton'dan ayrılmasının en büyük nedeni Oliver Giroud'muş.

İngiltere’nin sıradışı takımlarından Everton, kötü gidişin nedeni olarak gördüğü Ronald Koeman’ı göndermişti. Transfer döneminde tam 140 Milyon Sterlinlik bir maliyet çıkartan Hollandalı teknik adam, adeta kabus yaşadı. Takımın düşme hattına kadar gerilemesi, yönetimi harekete geçirdi ve Ronald Koeman’ı gönderdi.

Lukaku şimdi Manchester United’da oynuyor

 

Hollandalı teknik adam ise ülkesinden ayrılış nedenini tüm gerçekliği ile bir dergiye anlattı. Romelo Lukaku’nun Manchester United’a gitmesiyle birlikte ciddi güç kaybettiklerine ve golcü oyuncunun yerini dolduramadıklarını söyledi.

Lukaku’nun yerine Giroud gelecekti

Oliver Giroud, Arsenal’den son anda ayrılmaktan vazgeçti.

Transfer döneminde Lukaku’nun alternatifi olarak Arsenal’in Fransız golcüsü Olivier Giroud’u düşündüklerini kaydeden Koeman, “Giroud kulübün kapısından içeri kadar girmişti. Onun tam aradığımız oyuncu olduğuna inanıyorduk. Kontratı imzalaması için herşey hazırdı. Ancak son anda fikrini değiştirip; Arsenal’de kalmaya karar verdi. Giroud’a o kadar güvenmiştik ki kararını değiştirince yeni bir forvet alacak zamanımız kalmadı” diyerek adeta Giroud’un gelmemesi kendi ayağının kaymasına neden olduğunu vurguladı. Everton bu dönemde Lukaku’nun boşluğunu dolduracak bir isim de bulamadı.

Fikstür felaketi yaşadı

Ronald Koeman fikstür dezavantajı yaşadı.

Premier Lige en zor başlangıçlardan birini kendilerinin yaptığını hatırlatan Hollandalı çalıştırıcı, “Ben tatildeyken fikstürü aldığımda gözlerime inanamadım. Hem tüm şampiyonluk adayları ile oynayacak hem de aynı dönemde Avrupa Ligi’nde mücadele edecektik. Golcüm Lukaku’yu da kaybettiğim için işimizin hiç de kolay olmayacağını biliyordum.” sözleriyle kendini bekleyen akibeti önceden sezmiş.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir