Beşiktaş’ta kiralık olarak oynayan Anderson Talisca’nın Benfica’ya dönmek istememesi nedeniyle Siyah-Beyazlı kulüp bonservis bedeli için çözüm arıyor

Beşiktaş’ta kiralık olarak oynayan Anderson Talisca’nın Benfica’ya dönmek istememesi nedeniyle Siyah-Beyazlı kulüp bonservis bedeli için çözüm arıyor. Siyah-Beyazlı takımın Benfica’dan 2 yıllığına kiraladığı Talisca’nın sözleşmesi 30 Haziran 2018’de sona eriyor. Başkan Fikret Orman’ın her defasında bonservisini almak için uğraştıklarını açıkladığı Brezilyalı yıldız için belirlenen bütçe ortaya çıktı. Beşiktaş, 23 yaşındaki süper solak için Benfica’ya 4 yıl içinde toplam 12 milyon Euro ödemeyi teklif edecek. Siyah-Beyazlılar, taksitleri 4 eşit parçaya bölerek her sezon için 3 milyon Euro kasadan çıkacak.

Benfica kapıyı 20 Milyon Euro’dan açıyor

Beşiktaş ile Benfica arasında yapılan anlaşmaya göre, Talisca’nın bonservisi 15 Haziran 2018’e kadar ödenmek kaydıyla 18 Milyon Euro olarak belirlendi. Beşiktaş dışındaki kulüpler için bu rakam 20 Milyon Euro’ya yükseliyor. Yıldız oyuncunun Beşiktaş’taki performansı Benfica’nın dü yüzünü güldürüyor. Portekiz ekibi taliplilerin çoğalması halinde rakam daha da yukarı çıkacak.

Anderson Talisca, bu sezon Devler Ligi’nde 4 gole imza attı. Sambacı, bu gollerin ikisini kafayla kaydetti. Talisca, bu kulvarda üç kafa golü bulunan Manchester City’li Stones’un ardından ikinciliği; Cavani, Lukaku, Tolisso, Falcao ve Jorgensen ile paylaşıyor.

 


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir