Beşiktaş, Fenerbançe-Galatasaray maçının 0-0 bitmesinin avantajını adeta elinin tersiyle itti. Başakşehir'in 10 kişi kalmasını bile fırsata çeviremedi. Sezonun en kötü futbolunu oynadı. bütün oyuncular tel tel döküldü. Başakşehir 1-0'la ve 10 kişi ile üç puanı haketti.

Kusura bakmayın Beşiktaş futbolu unutmuş .Beşiktaş’ın bu sezon oynadığı en kötü maçları sıralasanız, her halde Başakşehir karşılaşması ilk sırada yer alır. İlk yarıda kaybedilen Gençlerbirliği müsabakası vardı gerçekten kötüydü. Bu maç ondan da kötü. Oyuncuların bireysel hatası, top organizasyonunun yetersiz kalması, temponun tutturulamaması, ikili oyunların gerçekleşmemesi, yardımlaşmanın yerlerde sürünmesi, hep bu maçtaydı. Başakşehir’in 62’de Caicara’nın kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalması bile Siyah-Beyazlı takımda oyun anlamında hiçbir değişiklik yaratmadı. 10 kişilik rakibine karşı savunmada sıkıntılar yaşadı. Gol pozisyonu desen yok gibiydi. Fenerbahçe-Galatasaray maçının berabere bitmesi Beşiktaş’ın tüm dengesini bozmuş. Takım olarak Başakşehir maçından üç puanı cepte görmüş. Ancak sahada oynamadan, mücadele etmeden, hiçbir maçın kazanılmayacağını Siyah-Beyazlı takım herkesten daha iyi bilmeli. Son iki sezonun şampiyonluğu böyle geldi.

Teknik Direktör Şenol Güneş’in 10 kişi kalan rakibe karşı nasıl hücum edilmesi gerektiğini Bayern Münih maçında görmeliydi. Beşiktaş 11’e 11gibi hücum etti. Ve girişimlerin hepsi sonuçsuz kaldı.

Beşiktaş, 28’de Elia’nın attığı gole teslim oldu. Fenerbahçe-Galatasaray maçının berabere bittiği bir haftanın avantajını kullanamadı. Siyah-Beyazlı takım 50 puanda kalırken Başekşehir, 53 puanla ikincilik koltuğuna oturdu. Başakşehir maçı sadece bugünü has bir kötü gün oyunu olarak kalacaksa ne ala… Eğer bu bozuk futbol devam ederse 3. şampiyonluğa şimdiden güle güle diyebiliriz.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir