Beşiktaş'ın İstanbul'a getirdiği Kanadalı golcü Cyle Larin, MLS ekibi Orlando City'nin sürekli sorun çıkarması üzerine eski takımına resti çekti. Kesinlikle geri dönmeyeceğini açıkladı

Orlando City kulübü tarafından 2017 yılı sonunda biten sözleşmesi tek taraflı olarak 2019’a kadar uzatılan 22 yaşındaki golcü oyuncu kariyerine Beşiktaş’ta devam etmek istediğini ifade etti. ABD ekibine karşı hukuk mücadelesi veren Cyle Larin’in gerekirse maddi tazminat ödeyerek siyah-beyazlı takımda kalacağını dile getirdiği belirtildi. Beşiktaş yönetimi de ABD’den çıkacak olası cezayı Larin’in ödemeyi kabul ettiğini açıklamıştı.


Bu arada Orlando City kulübünün, Cyle Larin’le ilgili elindeki tüm belgeleri Beşiktaş’a gönderdiği öğrenildi. Kanadalı futbolcu ile 2019 yılı sonuna kadar resmi sözleşmesi olduğunu ileri süren ABD ekibi, Beşiktaş’tan uluslararası transfer kurallarına uymasını talep etti.
Beşiktaş’la bonservis pazarlığı yapmaya hazır olan Orlando City’nin, siyah beyazlılardan resmi teklif beklediği de iddia edildi. FİFA ise tek taraflı sözleşme uzatmalarında futbolcudan yana tavır alıyor. Orlando City, Larin’in Beşiktaş’a gideceği bilgisini aldıktan sonra otomotik olarak sözleşmesini uzattı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir