Maç 45’te bitseydi şimdi Fenerbahçe seviniyordu . Beşiktaş, Fenerbahçe derbisini 3-1 kazanarak şampiyonluk yarışından kopmadığını gösterdi. Siyah-Beyazlı takım hem futbol olarak kazandı hem de hakemleri kurtardı. Şimdi insanın aklına ilk yarıda Kadıköy’de oynanan maç gelmiyor değil. Beşiktaş 2-1 kaybederken verilen penaltılar, kırmızı kartlar ortada. Beşiktaş o maçta da kötü oynamamıştı ancak hakem sayesinde sahadan mağlup ayrıldı.
Cüneyt Çakır, Türkiye’nin en iyi hakemi olarak gösteriliyor. Hatta Avrupa’nın da en üst düzey hakemlerinden birisi. Ekibiyle birlikte ilk yarı adeta çuvalladılar. Maç ilk yarı itibariyle 1-0 bitmiş olsa, Fenerbahçe 3 puanı almış seviniyor olacaktı. Aykut Kocaman da maç sonu gol ofsaytmış diyecek, üç puanın keyfini sürecekti.

En büyük tehlike hakemler

Allah’tan Beşiktaş, 2. yarı golleri buldu, rakibi mahkum etti de hakemleri kurtardı.
Bir metreye yakın ofsaytı atlayan yan hakemin hatası öyle böyle bir hata değil fahiş hatadır. Beşiktaş’ın uzatmalarda attığı goldeki karmaşık pozisyonda olayı çözebilen bir yan hakemin bu bariz pozisyonu görmemesi mümkün mü? Diye İnsan sarmadan geçemiyor.
Ya Cüneyt Çakır’ın Quaresma’nın ceza sahası içinde düşürülmesine ne demeli… Rakip ayağına basıyor. Penaltı ve sarı kart. Isla’nın 2. sarı karttan kırmızı kart görmesi lazım. Çakır, pozisyonu görüyor penaltı çalacak ama bekliyor… Sonra vazgeçiyor. Açık açık gördüğü bir pozisyon da penaltı çalamıyor. Avrupa’da maç yönetse hiç düşünmeden penaltıyı çalar ve sarıdan kırmızıyı gösterir. Kafası rahat gördüğünü çalıyor. Türkiye’de hakemlerin kafasını kim karıştırıyor merak ediyorum…
Beşiktaş, için en büyük tehlike kafası karışık hakemlerdir. Hakemler bariz hatalar yapabiliyor. Şenol Güneş ve talebeleri oturup bunu düşünecek ve Fenerbahçe maçında olduğu gibi hakemleri mağlup edecek.

ANALİZ/Bülent Uzun


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir