Neymar'ı 222 milyon Euroluk serbest kalma bedelini ödeyen Paris Saint Germain'e kaptıran Barcelona yönetimi, geçtiğimiz aylarda yeni sözleşme imzalattığı Lionel Messi'nin serbest kalma bedelini 700 milyon Euro olarak belirlese de endişelerini giderebilmiş değil.

Arjantinli yıldızın yeni sözleşmesinde astronomik bir serbest kalma bedeli yer alsa da, transfer piyasasının geldiği nokta Barcelona yöneticisinin endişelerini gidermeye yetmiyor.
Sezon başında yıldız futbolcusu Neymar’ı 222 milyon Euroluk serbest kalma bedelini ödeyen Paris Saint Germain’e kaptıran Barcelona yönetimi, geçtiğimiz aylarda yeni sözleşme imzalattığı Lionel Messi’nin serbest kalma bedelini 700 milyon Euro olarak belirlese de endişelerini giderebilmiş değil.

Katalan ekibinin yöneticilerinden Pancho Schroder, Lionel Messi’nin 2021 yılına kadar uzatılan sözleşmesindeki 700 milyon Euroluk serbest kalma bedelinin, diğer kulüplerin transfer hevesini kıracağından emin olmadığını söyledi.

Londra’nın ev sahipliğindeki bir spor kongresine katılan Schroder, Neymar’ın ayrılışının ardından gelecekte transfer piyasasında çılgın şeylerin gerçekleşeceğini söyledi. Kongrenin ardından Sky Sports’a açıklamalarda bulunan Schroder; “Messi’nin yeni sözleşmesine, onun Barcelona’da emekli olmasını sağlayacak bir serbest kalma bedeli koyduğumuzu düşünüyoruz. Ama Neymar’da yaşadığımız gibi, bazen rakamlar yetmiyor. Günümüzde bir takımın 700 milyon Euroluk bonservis bedelini ödemesi zor görünüyor ancak transfer piyasası çıldırmış durumda. O yüzden geleceği kestiremiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Barcelona ile bir önceki sözleşmesinde serbest kalma bedeli 300 milyon Euro olan Lionel Messi için birkaç kulübün bu bedeli ödemeye hazır olduğu ifade edilmişti. Arjantinli yıldız ile özellikle, eski teknik direktörü Pep Guardiola’nın şu an başında bulunduğu Manchester City’nin ilgilendiği iddia ediliyordu.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir