Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Siyah-Beyazlı takımın Antalya kampında sorulara cevap verdi. Cenk’in yerine bir forvet düşündüklerini söyledi. Beşiktaş’ta Orman kanunlarının olmadığını belirtti. Orkan Çınar’ın gelecek sezon direk oynayacağını ifade etti.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Antalya’da sorulara cevap verdi. Orman “Siz daha iyi biliyorsunuz kamptakileri… Her şey gayet güzel, keyfimiz yerinde. Cennet gibi bir ülkedeyiz, cennet gibi bir yerdeyiz.” diyerek konuşmasına başladı. Başkan’ın sorulara verdiği cevapla şöyle:

Cenk Satışı abartıldı, Coutinho 160 Milyon Euro
“Transfer satışlarımızın çok abartıldığını düşünüyorum, hatta üzülüyorum. Ne açıdan üzülüyorum, ülkem adına üzülüyorum. Futbolumuzun marka değerini biraz yükseltebilsek, bunlar yapılabilir şeyler. Şampiyonlar Ligi’nin en önemli oyuncularından biri transfer oldu, dünyanın şeyi falan değil. Oyuncu çok istediği için böyle bir şey gerçekleşti. Coutinho, 160 milyon Euro’ya Barcelona’ya gidiyor, dünyada bu rakamlar konuşulurken Türkiye’de neden konuşulmasın? Ne yapılması lazım? Türkiye’de marka değerini yükseltmemiz gerekiyor, bu da sadece Beşiktaş’la alakalı değil. Futbolumuzu izlenebilir hale getirmemiz gerekiyor. Galatasaray’ı Fenerbahçe’si TFF’si herkesin içinde olması lazım. Cenk, Porto’da olsa daha büyük meblağlara gidebilirdi, bu açıdan da üzücü.”

Everton’ı inletti, Orman kanunları yok
“Cenk gitmeyi çok istedi, maç vardı. Galiba Tottenham maçında oynayacak. Bizim ‘Avrupa kulübünü inlettik’ gibi, ‘Orman kanunları’ gibi bir durum yok. Kulüplerin mali durumu bozuk ancak ‘Devlet bize yardım etsin’ demek yerine, marka değerini yükseltmemiz gerekiyor.”

Oyuncu satışı yok forvet alacağız
“Şu anda oyuncu satmak gibi bir düşüncemiz yok, Babel olsun Tosic olsun çıkan haberlerin hepsi rivayetten ibaret. Transfer yapmak istiyoruz, dönemin henüz çok başındayız. Önümüzde 20 gün gibi bir süreç var, ekonomik koşulları değerlendirip bakacağız. Satışlardan memnun olmadığımı söylemiştim, bu oyuncular eşya değil, ruhları olan insanlar. Ancak durumlar değerlendirilince böyle durumlar oluyor. Beşiktaş’ın Cenk’i satmadığını ve şubat ayında sakatlandığını düşünün. Elimizde zaten Alvaro Negredo gibi çok önemli bir santrfor var ama yine de bir transfer yapmak istiyoruz. Ekonomik şartlar uygun olursa bakacağız”

Arda’yı isterim ama mevkisi dolu
“Arda çok iyi bir çocuktur, çok önemli bir oyuncu. 45 milyon Euro gibi bir paraya Barcelona’ya transfer olmuş bir yıldız. Beşiktaş’ta oynamasını da çok isterim. Ancak o bölgede şu anda çok oyuncumuz var, böyle bir transfer yaparsak takımda sorun çıkabilir. Ondan dolayı şu anda gündemimizde yok. Ancak Arda çok karakterli bir çocuktur, şahsi olarak da severim. Kazanmamız gerekiyor.”

Tolgay Arslan ile prensip anlaşmasını yaptık
“Tolgay ve Oğuzhan bizim oyuncularımız, bir yere gidecekleri yok. Göndermeye niyetimiz de yok. Onların da gitmeye niyeti yok. Ancak bazı şeyler var onların konuşulması lazım. Tolgay Arslan’la prensip anlaşmasına vardık. Oyuncularım benim iznim olmadan kimseyle görüşmez, burası Beşiktaş. Hepsi benim oğlum gibi. Kimse benim oyuncularımla benden izin almadan görüşemez. Ben futbolcularımı eşya olarak görmüyorum. Orkan Çınar’a Konyaspor dışında da teklifler var. Ben onun gelecek sezon takımda direkt oynamasını istiyorum.”


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir