Beşiktaş'ın savunma oyuncusu Pepe: Cenk ile bu haberler çıkınca görüştük. Kampa gittiğimizde de kendisiyle birkaç kez görüştüm. Ben ona 'Geleceği düşünme, sadece bugünün tadını çıkar, zaten bir şey olacaksa ileride bu kendiliğinden olacaktır' dedim.

Beşiktaş’ın Portekizli savunma oyuncusu Pepe, Antalya’da düzenlenen Teknik Direktörler Semineri’nde açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu, Cenk Tosun’un Everton’a transfer süreci ile ilgili açıklamalar da yaptı.

Geleceği düşünme bugünü yaşa
Tecrübeli savunmacının ders niteliğindeki açıklamaları şöyle: “Türk futbolcularının çok yetenekli olduğunu düşünüyorum. Yurtdışına veya Milli Takıma gitme konusunda bir adım ileri atmada sorun yaşıyorlar. Ellerindekini değerlendirip günlük çalışmaya sıkı sıkı sarılmaları gerekli. Cenk Tosun böyle bir teklif gelince 2-3 hafta dalgalanma yaşadı. Onda bu dalgalanmayı gördüm ama sonuç olarak transfer gerçekleşti. Cenk ile bu haberler çıkınca görüştük. Kampa gittiğimizde de kendisiyle birkaç kez görüştüm. Ben ona ‘Geleceği düşünme, sadece bugünün tadını çıkar, zaten bir şey olacaksa ileride bu kendiliğinden olacaktır’ dedim.

Hiero bana çok yardımcı oldu
Real Madrid’e transfer olduğumda da bana ilk sene Hiero yardımcı oluyordu ve ‘Parayı düşünme, bu günü değerlendir’ diyordu. Real Madrid’de 10 sene boyunca büyük bir tecrübe yaşadım. Ben de bu tecrübelerimi Cenk’e aktarmaktan dolayı mutluyum.” dedi.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir