Ricardo Quaresma ise 5 maç ceza aldı.   PFDK'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Beşiktaş A.Ş.’nin sporcusu Ricardo Quaresma’nın ihraç öncesi ve ihraç sonrası rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 5 resmi müsabakadan men ve 22 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına” ifadeleri yer aldı.

PFDK Quaresma’ya 5 maç ceza verdi. 
Beşiktaş’ın Fenerbahçe ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk mücadelesinde, rakibine vurduğu için kırmızı kart gören Ricardo Quaresma’nın cezası belli oldu. Souza’nın eliyle Q7’nin yüzünü itmesi ile başlayan ve sonrasında Quaresma’nın Souza’nın yüzüne vurması ile devam eden olaylar zincirinde PFDK kararını açıkladı.

Olayların içinde bulunan Souza, Mehmet Ekici ve Kaleci Volkan’ın ile ilgi işlem yapılmadı. Ricardo Quaresma ise 5 maç ceza aldı.   PFDK’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Beşiktaş A.Ş.’nin sporcusu Ricardo Quaresma’nın ihraç öncesi ve ihraç sonrası rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 5 resmi müsabakadan men ve 22 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına” ifadeleri yer aldı.


Beşiktaş kulübü bu kararı Tahkim Kurulu’na taşıyarak cezada indirim isteyecek. Tecrübeli oyuncunun cezası kesinleşirse Gençlerbirliği, Başakşehir, Alanya ve Göztepe maçlarında forma giyemeyecek. Trabzon maçında oynamadığı için bir maç cezasını çekmiş sayıldı. Tahkim’in ağır tahrik nedeniyle Quaresma’nın cezasını 1 yada iki maç düşürmesi bekleniyor.  


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir