Fransa’nın Paris Saint Germain(PSG) takımı Neymar transferi ile dünyanın en çok konuştuğu kulüplerden biri oldu. Kadrosunda birçok yıldızı barındıran PSG’nin Brezilyalı defans oyuncusu Thiago Silva’da Beşiktaş’ı beğenenlerden.

Son Şampiyonlar Ligi maçından sonra yaptığı açıklama ile yeniden Siyah-Beyazlı taraftarların radarına giren 33 yaşındaki tecrübeli savunmacı, şunları söylemişti. “Şampiyonlar Ligi’nde maçlarını takip ettiğim ve beğendiğim üç takım var. Manchester City, Manchester United ve Beşiktaş.”
Brezilyalı’nın Beşiktaş’a ilgisi ilk değil. Daha önce de instagram’dan paylaştığı bir videoda oğluna ‘Beşiktaş’ söylemeyi öğretiyordu.

Beşiktaş, son dönemde Avrupa maçlarında aldığı başarılı sonuçlarla, dünyanın en önemli takımlarıyla kafa kafaya mücadele etmeye başladı. Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde topladığı 11.00 puanla siyah- beyazlılar Barcelona ile beraber, Avrupa’da 6’ncı basamakta yer aldı.

Beşiktaş’tan çok puan toplayan 5 takımla sırasıyla, PSG ve Manchester City (17.00), Tottenham (16.00), Bayern Münih (15.00) ve Manchester United (12.00) oldu. Beşiktaş ise topladığı 11.00 puanla Real Madrid, Juventus, Chelsea (9.0), Atletico Madrid (7.0) gibi devleri de geride bırakmayı başardı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir