UEFA, Şampiyonlar Ligi tarihinin en 11'ini açıklarken, listeye İspanyol oyuncular damga vurdu.

Şampiyonlar Ligi‘nin gelmiş geçmiş en iyi ilk 11’i UEFA tarafından belirlendi. İşte o yıldızlar!

Iker Casillas: 16 yıl aralıksız Real Madrid kalesini koruyan Casillas tam 3 kez Şampiyonlar Ligi kupası sevinci yaşadı.

Sergio Ramos: 2005’ten bu yana Real Madrid formasını giyen Ramos, Casillas gibi 3 kez Devler Ligi kupası şampiyonluğu yaşadı. Son iki Şampiyonlar Ligi kupası Ramos’un ellerinde yükseldi.

Carles Puyol: Kariyeri boyunca sadece Barcelona formasını giyen Carles Puyol, takımın efsaneleri arasına adını yazdırdı. Barcelona formasıyla 3 kez Şampiyonlar Ligi sevinci yaşadı.

Alessandro Nesta: İtalyanların efsane defans oyuncusu Alessandro Nesta, 2002-12 arasında giydiği Milan formasıyla 2 kez Şampiyonlar Ligi sevinci yaşayıp, bir kez de finalda hüzün yaşadı.

Philipp Lahm: 15 yıl boyunca Bayern Münih’in sağ bekinin tapusunu üzerine alan Philipp Lahm, bir kez Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmayı başardı.

Steven Gerrard: İngiliz futbolunun efsanesi Steven Gerrard 17 yıl giydiği Liverpool formasıyla şampiyonluk göremedi ancak 2005’te İstanbul’daki tarihi finalde Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmayı başardı.

Xavi Hernandez: Barcelona altyapısı La Masia’dan yetişen Xavi Hernandez, 17 yıl Katalan ekibinin formasını terletti. Tam 4 kez Şampiyonlar Ligi sevinci yaşadı.

Andres Iniesta: Barcelona’nın yaşayan efsanesi 2002’den bu yana başarıyla futbolunu oynamaya devam ediyor. Tıpkı Xavi gibi 4 kez Şampiyonlar Ligi kupası sevinci yaşadı.

Cristiano Ronaldo: Dünya futbolunun süperstarı Cristiano Ronaldo, kariyerinde 4 Şampiyonlar Ligi kupası bulunuyor. 3 kez Real Madrid ile bir kez de Manchester United’le Avrupa’nın bir numaralı kupasını kaldırdı.

Lionel Messi: Futbolunu anlatmak için kelimelerin yetersiz kaldığı Messi, Barcelona formasıyla 4 kez Şampiyonlar Ligi kupası sevinci yaşadı.

Thierry Henry: Uzun Arsenal yıllarında Avrupa kupaları sevinci yaşayamayan Fransız futbolcu Thierry Henry, Şampiyonlar Ligi kupasını 2009’da Barcelona formasıyla kaldırdı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir