Güneş; başarısındaki sırları tek tek açıklarken, futbolcuların aylardır ödenmeyen alacaklarına dem vurdu. Yönetime açık bir şekilde "Önce futbolcuların alacaklarını ödeyin, transfer olmasa olur" diyerek mesajını iletti. Özetle şunu vurguladı; "Birbirimizi kandırmayalım.

Dikkatimi çekiyor, son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş; bugünlerde sadece saha içinde değil, saha dışında da ezeli rakiplerinin çok önünde. Kara Kartal medyada en çok haber yapılan, sosyal medyada en çok yorumlanan spor kulübü konumunda. Sokaktaki futbol sohbetlerinde siyah-beyazlı takımın başarıları konuşuluyor. Yurt dışında Beşiktaş artık Türkiye’nin en çok bilinen markalardan biri.
Bütün bunlar; tüm Beşiktaşlıları gururlandıran gelişmeler.

Tabii ki, bu noktaya kolay gelinmedi. Her şey; 2012 yılında Samet Aybaba önderliğinde FEDA dönemiyle başladı.Önce Aybaba gençlere yatırım yaptı. Ardından görev yapan Bilic, kadroyu koruyup geliştirdi. Son iki yılın hocası Şenol Güneş, sönmek üzere olan tecrübeli isimleri yeniden yıldıza dönüştürerek müthiş bir takım olgusu yarattı ve bu büyük başarıyı ortaya çıkardı.
Beşiktaş artık bu başarının devamını getirmeli. Hedefler daha da büyümeli.

Kandırmayalım
Bakın; geçtiğimiz gün Şenol Güneş, 24. UEFA Pro Lisans Gelişim Semineri’nde dikkate değer açıklamalar yaptı. Güneş; başarısındaki sırları tek tek açıklarken, futbolcuların aylardır ödenmeyen alacaklarına dem vurdu. Yönetime açık bir şekilde “Önce futbolcuların alacaklarını ödeyin, transfer olmasa olur” diyerek mesajını iletti. Özetle şunu vurguladı; “Birbirimizi kandırmayalım.

Kulüpteki mali sıkıntıyı biliyorum ama başarının sürmesi için herkes görevini yapmalı.” Bazılarına göre bu sözler gereksiz bir çıkış olarak görülse de; bence tecrübeli teknik adamın tavrı; sıkıntıyı büyümeden önleme çabasıydı. Usta teknik adamın Beşiktaş’ın geleceğiyle ilgili müthiş projeleri olduğunu biliyorum. Siyah-beyazlı kulübü yönetenler günlük yaşamak yerine Güneş’in çizeceği yolda önemli adımlar atmalı.

Uyarılara dikkat
Beşiktaş doğru yol haritasıyla çok daha büyük başarılar elde eder. Bu haritayı da çizecek kişi müthiş vizyonuyla Şenol Güneş’tir. Daha önce de yazdım, Şenol Güneş Beşiktaş’ın başına gelebilecek en iyi teknik adam. Beşiktaş Güneş fırsatını çok iyi değerlendirmeli.
Beşiktaş’ı yönetenler;
Güneş’in projelerine yol açmalı ve zaman zaman yaptığı uyarıları dikkate almalı.
Sezonun ikinci yarısı; Beşiktaş için çok önemli bir döneme sahne olacak. Ben Beşiktaş’ın Süper Lig’de en büyük favori olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu güzel takımın Bayern Münih karşısında çok büyük bir mücadele vereceğine inanıyorum. Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final neden olmasın ki! Daha büyük başarılar için Şenol Güneş ve öğrencilerine tam destek verilmeli.Bu takım desteği fazlasıyla hak ediyor. Çünkü Beşiktaş, bu sezon şampiyon olduğu taktirde ezeli rakipleriyle olan farkı daha da açacak. Bu şampiyonluk diğer şampiyonluklardan çok ama çok daha değerli… Beşiktaş bu fırsatı kaçırmamalı.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir