Trabzonspor aradığı stoperi Beşiktaş'ta buldu. Vida'nın transfer edilmesiyle forma şansı azalan Mitroviç'e Karadeniz ekibi talip oldu. Rıza Çalımbay'ın ısrarcı olduğu Şenol Güneş'in de onay verdiği transferde kiralık olarak sözleşmenin yapılacağı belirtildi.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve teknik direktör Rıza Çalımbay’ın yaptığı toplantının ardından, transfer operasyonunu başladı. Kadrosunu stoper, sol bek ve kanat oyuncusu ile güçlendirmeyi planlayan Trabzonspor’a, menacerler tarafından da birçok oyuncu önerildi. Teknik Direktör Rıza Çalımbay, ise stoper bölgesi için Beşiktaş’ta fazla forma şansı bulamayan ve Domagoj Vida’nın kadroya katılmasıyla şansı iyice azalan Matej Mitrovic ismine ise onay verdi.


Öncelik kiralık olarak almak
Hırvat futbolcunun kiralanması için Siyah-Beyazlılar’la ilk temasın kurulduğu ve görüşmelerin olumlu geçtiği kaydedildi. Teknik Direktör Şenol Güneş’te Mitrovic’in sezonu oynayarak tamamlamasını istediği öğrenildi. Trabzon’un uygun olabileceğini düşünen Güneş, kiralamaya da sıcak baktığı belirtildi.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir