Galatasaray'ın eski çalıştırıcısı İgor Tudor, Türk futbolunun sıkınıtısını anlattı. "Yabancı sınırı getirdiler ancak bu onlara kesinlikle yardımcı olmayacak. Çünkü problemleri onu yaratan nedeni görmezden gelip çözemezsiniz. Türkler'deki problem her şeyin skora bağlı olması"

Hırvatistan’ın Jutarnji gazetesine konuşan Galatasaray’ın eski çalıştırıcısı İgor Tudor, Türk futbolunun acı gerçeklerini iyi tespit etmiş. Türk futbolunun neden daha ileri gidemediği ile ilgili soruya İgor Tudor,

“Okullardaki eğitim sistemini değiştirmeleri gerekiyor. A Takım için her şeye sahipler, yabancı futbolculara pahalı bonservisler ödeyebiliyorlar. Yerli futbolcuların daha çok süre alması için yabancı sınırı getirdiler ancak bu onlara kesinlikle yardımcı olmayacak. Çünkü problemleri onu yaratan nedeni görmezden gelip çözemezsiniz. Türkler’deki problem her şeyin skora bağlı olması. Bu yüzden de teknik direktörler gençlerden ziyade daha tecrübeli isimlere forma veriyorlar” ifadelerini kullandı.

Vida en iyi futbolcu olur
Genç teknik adam ayrıca Beşiktaş’a transfer olan vatandaşı Domagoj Vida’nın da Süper Lig’deki en iyi futbolcu olacağına inandığını söyledi.


1 comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir