Geçen hafta Lig’de Fenerbahçe’yi 3-1 mağlup eden Beşiktaş, Trabzon deplasmanında da üç puanı Babel-Negredo ortaklığı ile aldı. Babel’in iki golü ile 2-0 kazanan Kartal, puanını 47’e yükseltti. Siyah-Beyazlılar, zirve yürüyüşüne emin adımlarla devam ediyor.

Son dönemin popüler repliği ‘görüyorsunuz anlatmaya gerek yok’ . Evet açık söylüyorum, eğer forvet oynayacaksa Negredo oynamalı. İspanyol oyuncuyu sadece golcü olarak düşünmek büyük bir yanılgıdır. Koskoca bir ilk yarı biterken elde avuçta bir tek Talisca’nın Onur ile karşı karşıya kaldığı pozisyon vardı.

Ne zaman Negredo oyuna girdi, uyuyan hücreler harekete geçti. Babel, Talisca hatta Lens bile oynama ihtiyacı hissetti. Love ile başlamanın belki kendi içinde anlamlı bir hikayesi olabilir. Ancak Negredo’nun oyuna katkısı gerçekçidir ve tabelaya yansır.

İlk golde, Negredo çizgiye indiğinde topu kaleye vurma bencilliğini gösterebilirdi, O Babel’e çıkarmayı tercih etti. Ve bir asistin gol kadar kıymatli oylduğun tekrar hatırlattı. 1-0.
İkinci gol ise tamamen bir ikili üretim işi. Babel Negredo’ya veriyor, o da Babel’in önüne yuvarlıyor. Ve gol… Aslında çok kolay gözüken ancak maharet isteyen bir düzen ile Beşiktaş 2-0 buldu.

Trabzon’un Beşiktaş karşısındaki en büyük dezavantajı genç oyuncularla yabancılar arasındaki koordinasyon problemi. Beşiktaş’ı oyunun hiçbir bölümünde zorlayamadı. Hatta bu konuda taraftarı bile oyuna dahil edemedi.

Beşiktaş, zor gözüken Trabzon deplasmanından üç puanla dönerek 47 puana ulaştı. Zirve’de bulunan Galatasaray ve Başakşehir’e son iki sezonun şampiyonu olarak arkanızdayım mesajını verdi.

Eksiklere rağmen Beşiktaş’ın 2-0 net bir skorla kazanması kadro derinliğinin ve kalitesinin göstergesidir. Üç günde bir maç oynamak her takım için zor. Ancak Beşiktaş’ın son üç maçta gösterdiği performans, takım kalitesini de ortaya koydu.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir