Atletizmin gelmiş geçmiş en büyük isimlerinden Usain Bolt, emeklilik kararının ardından şimdi de profesyonel futbol kariyerine başlamaya hazırlanıyor.

Atletizmin yıldızı Usain Bolt, Manchester United’da profesyonel bir kontrat kazanabilmek için Borussia Dortmund‘da deneme antrenmanlarına çıkacak. Olimpiyatlarda sekiz altın madalya kazanan Jamaikalı atlet, geçtiğimiz yıl Londra’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda geçirdiği sakatlıktan sonra emeklilik kararı almıştı.

Bolt şu sıralarda futbol kariyerine başlamayı düşünüyor. Express’e konuşan Bolt, “Sakatlığım iyi durumda ve yüzde yüz fit olarak geri döndüm” dedi. “Mart ayında Dortmund’da deneme antrenmanlarına çıkacağım” diyen Jamaikalı atlet, “İyi olduğumu söylediler, ama biraz eğitime ihtiyacım var ve bu yüzden antrenmanlara çıkacağım” diye konuştu.

“Bu biraz tedirgin edici. Gergin değilim ama bu farklı bir spor” yorumunu yapan Bolt, “En büyük hayallerimden biri Manchester United’a imza atmak. Eğer Dortmund yeterince iyi olduğumu söylerse, bu hayalim için çok çalışacağıma emin olabilirsiniz. Alex Ferguson’la konuştum. Bana eğer fit ve hazır olursam, ne yapılabileceğine bakacağını söyledi” dedi. Bolt ayrıca Paul Pogba’yla da sık sık konuştuğunu, onu izlediğini ve ona sorular sorduğunu belirtti.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir