Beşiktaş'ın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Domagoj Vida, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi.

Beşiktaş‘ın yeni transferi Domagoj Vida, transfer sürecinden, oynayabildiği mevkilerden, Hırvatistan Milli Takımı’ndan yakın arkadaşı Mario Mandzukic’e kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

İşte Vida’nın açıklamalarından öne çıkan detaylar:

“Burası inanılmaz bir kulüp”
“İnanılmaz bir ilk kamp günü yaşadım. Daha önce böyle bir şey yaşamamıştım. Burası inanılmaz bir yer, inanılmaz bir kulüp. Şimdi takımda tatlı bir rekabet olacak. Bu tatlı rekabetin tarafı olmaktan büyük keyif alacağım ve gurur duyacağım. Buraya oynamaya ve kendimi göstermeye geldim. Önemli olan Beşiktaş’ın başarısı.Transferimin yaz döneminde olmasını daha çok tercih ederdim.”

“Mitrovic, Bilic ve Tomas’tan bilgi aldım”
“Beşiktaş, Euro 2016’dan sonra benimle ilgilendi. Fransa’da iyi maçlar çıkardım ve birçok kulübün de ilgi alanına girdim. Beş ay önce Beşiktaş ile ön anlaşma imzaladım. Sözünde duran bir insanım. Daha farklı teklifler de vardı ama ailemle Beşiktaş’ı seçtim. Beşiktaş’a gelirken Matej Mitrovic’le, Slaven Bilic’le ve Stjepan Tomas’la görüştüm. Bana çok büyük, muhteşem taraftara sahip olan bir kulübe gideceğimi söylediler. Karar verirken fazla düşünmeye de gerek olmadı.”

“Mandzukic bana ‘İnanılmaz bir kulübe gidiyorsun’ dedi”
“Dinamo Kiev’de bile oynarken her maç 15 – 20 Beşiktaşlı taraftar gelip, ‘Come to Beşiktaş’ diyordu. Bana karşı taraftarlar inanılmaz saygı ve sevgi gösterdiler. Mario Mandzukic’le görüştüm. Bana ‘İnanılmaz bir kulübe gidiyorsun, doğru tercih yaptın’ dedi. Onunla çok iyi dostuz, sürekli görüşüyoruz. Şu anda Juventus’un oyuncusu ama onun Beşiktaş’a gelmesini çok istiyorum. Biraz zor ama geleceğine inanıyorum. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde buralara şansla gelmedi. Bayern Münih karşısında tur atlayabiliriz. Sahada savaşacağız, taraftar ve Tanrı’nın yardımıyla bir sonraki tura adımızı yazdırabiliriz.”


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir